ORLEN WARSAW MARATHON


Orlen Warsaw Marathon

W dniu 23 kwietnia 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych udali się do Warszawy na zawody z cyklu Orlen Warsaw Marathon. W tym roku z koronnym dystansem zmierzyli się zawodnicy Natalia Śmieszek i Kamil Podsiadło wraz z trenerami Ernestem Krajewskim oraz Krzysztofem Bieńkiem.
Półroczny cykl treningowy przyniósł niesamowity efekt. W trudnych warunkach atmosferycznych zawodnicy pokonali dystans 42,195 km w czasie 5:02:30!!! Potwierdzili, że dzięki niesamowitej determinacji są wstanie realizować własne marzenia oraz pokonywać życiowe bariery. Swoją postawą dają przykład nie tylko rówieśnikom, ale każdemu człowiekowi. Udowodnili, że pomimo własnych słabości każdy może osiągnąć sukces. Dla Natalii i Kamila takim sukcesem niewątpliwie jest zdobycie medalu w tegorocznej edycji Orlen Warsaw Marathon -mówi trener Ernest Krajewski.
Warto zaznaczyć, że wraz zawodnikami i trenerami w przygotowaniu do zawodów oraz w ich trakcie towarzyszyli im przyjaciele bez których osiągnięcie sukcesu byłoby o wiele trudniejsze do zrealizowania.
Zawodnicy wraz z trenerami dziękują Elżbiecie Wybranowskiej, Paulinie Glegole - Madetko oraz Jarosławowii Stawczykowi za wspólnie spędzony czas na treningach oraz trasie Martonu.
Słowa uznania kierujemy do kibiców wśród których byli między innymi rodzice zawodników. Po raz kolejny nie zawiedli i gorąco nas dopingowali nie tylko na mecie, ale również na trasie wyścigu.
Dziękujemy radnej Pani Agacie Adamek, związkowi zawodowemu NSZZ "Solidarność" oraz Stowarzyszeniu "Źródło" za sfinansowanie części kosztów wyjazdu. Bez tej pomocy wyjazd na zawody byłby o wiele trudniejszy.
Wszyscy trzymamy kciuki za dalsze osiągnięcia sportowe zawodników z klubu "Rywal".

D Z I Ę K U J E M Y wszystkim zawodnikom, którzy podczas ORLEN WARSAW MARATHON 2017 wyrazili swoje poparcie dla naszego Stowarzyszenia Źródło.
Zajęliśmy 8 miejsce i zyskaliśmy 5 000 zł !!!!!
S U P E R !!!

Żródło