FESTIWAL UMIEJĘTNOŚCI!


Festiwal Umiejętności

odbył się 17 listopada 2018 roku

w Zespole szkół Specjalnych  ul. Iłżecka 33

Projekt realizowany z środków Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św.

przez Stowarzyszenie na Rzecz Wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. „Źródło”

Główny cel zadania to zmiana wizerunku osób z niepełnosprawnością intelektualną, przełamanie stereotypowego myślenia o ich możliwościach i ograniczeniach.

Uczniowie starszych klas Zespołu Szkół Specjalnych, pod opieką wychowawców  prowadzili warsztaty artystyczne :

            - wykonywanie stroików świątecznych,

- wypalanie w drewnie,

- biżuteria z koralików,

- haft matematyczny,

- ozdabianie metodą decupage,

- warsztaty kulinarne.

 Do udziału w projekcie zostali zaproszeni przedstawiciele szkolnych samorządów uczniowskich szkół średnich z terenu powiatu ostrowieckiego, pracownicy samorządowi, przedsiębiorcy z terenu Ostrowca Św. 

Zaproszeni goście  mieli okazję przypomnieć sobie tajniki technik artystycznych, które mogą stanowić pomysł na twórcze spędzanie czasu wolnego. Przede wszystkim była to okazja do bezpośredniego kontaktu  z osobami  niepełnosprawnymi intelektualnie, dzięki temu zwiększy się wiedza uczestników spotkania na temat sposobu funkcjonowania osób z głębszą niepełnosprawnością. Pozwoli to na zmianę postrzegania  naszych podopiecznych, o których najczęściej mówi się że „nie potrafią”, „ są zależne od innych osób”. Podczas warsztatów artystycznych to  uczniowie ZSS  dzielili się umiejętnościami i wiedzą na temat wykonywania poszczególnych przedmiotów.

 

 

Żródło