HIPOTERAPIA 2


Hipoterpia

Po raz drugi Stowarzyszenie Na Rzecz Wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim „Źródło” pozyskało środki finansowe na organizację zajęć z hipoterapii. Projekt realizowany jest przy wsparciu Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

10 listopada 2018 roku odbył się pierwszy z sześciu zaplanowanych wyjazdów do Ośrodka Hipoterapii i Rekreacji Konnej „Lolek i Bolek”, Śródborze 3.

Hipoterapia stała się dla nas wyjątkową i niepowtarzalną metodą usprawniania dzięki obecności konia – współterapeuty. Koń i jego ruch dały zupełnie nowe i niespotykane w innych metodach terapeutycznych możliwości.

Dzięki sprzyjającej aurze, dzisiejsze zajęcia odbywały się na świeżym powietrzu. Ponadto uczestnicy poznali najbliższe otoczenie Ośrodka, dokarmiali tamtejsze zwierzęta oraz uczestniczyli w zabawach ruchowych. Wolontariuszki zadbały o uśmiechy na twarzach i pełne brzuchy. Przygotowane zostały pyszne kanapki, gorąca kiełbaski a na deser mnóstwo słodkości. Wszystkich nas rozgrzewała herbata i gorąca atmosfera, a na potwierdzenie tych słów zapraszamy do obejrzenia galerii…

żródło